Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříškiáda Zlín, červen 2008

23. 6. 2008

Obrazek

22.6.2008 se v areálu KVC Zlín konal 1. ročník Výstavy psů bez PP a voříšků.

Falko se na výstavu již dlouho a důkladně připravoval. Již od května pěkně ztrácel srst (z tohoto důvodu jsme se nepřihlásili na Voříškiádu do Přerova, která se konala třetí týden v  květnu.), takže bylo jasné, že na konci června z něj bude nejspíše sibiřský naháč :-O. Nu, moc jsme se nemýlili. Falik nahodil letní srst ....... a nejmenovaným předsedou KVC byl nazván „vypelíchaným vlkem“ .... a přesně tak i vypadal. Jenže moje mamka je natolik šílená, že Falka na Voříškiádu do Zlína přihlásila a dokonce o něm v přihlášce hrdě (a zejména drze) tvrdila, že je to sibiřský husky. Později se však ukázalo, že tuto šílenost by bylo možno považovat i za strategické a taktické jednání, neboť (jak jsme zjistili po uzávěrce přihlášek) se již nenašel nikdo tak šílený, aby přihlásil huskyho na výstavu v červnu – v létě, kdy (jak je všeobecně známo) huskyové většinou nemívají srst právě ve výstavní kondici. Týden před výstavou využil Fali čerstvě natřenou kůlnu k tomu, aby si na zbylé srsti pořídil „zeleněpruhovaný“ přeliv. Když to mamka zjistila, zezelenala také – vzteky ... a půl hodiny pak Falka vracela (za pomoci ředidla) do původního a jeho plemenu typického zbarvení. Tři dny před výstavou si Falko potrénoval ladný pohyb ve výstavním kruhu pod vedením zkušené výcvikářky :-) .

Obrazek

 

V den výstavy, kdy bylo ve stínu 31°C, se však Falkův „momentální nedostatek srsti“ projevil jako velká výhoda. Falka se ten příšerný pařák téměř netýkal a protože neměl ve své výstavní skupině žádnou konkurenci, stal se vítězem V. skupiny FCI.

Obrazek

Do soutěže Dítě a pes a do závěrečné soutěže o vítěze výstavy jsme nastoupili už jen tak „do počtu“, resp. mimo konkurenci a bez nároku na umístění ... jak řekla mamka: abych se trošku otrkal .... no a musím uznat, že Hela v roli paní rozhodčí mě svými záludnými dotazy otrkala pořádně :-D ... ovšem dotaz „Radečko, jak se jmenuješ?“, který položila malé Radce Ostrčilíkové, byl ze všech dotazů ten nejlepší :-D.

Obrazek

Zapsal: Radek M.

Odkazy:

fotky z výstavy - autor KVC Zlín

fotky z výstavy - autor Hana Outratová

fotky z výstavy - naše

video - části soutěže Dítě a Pes"- aneb "dva mimo konkurenci" :-)

video - Falko a jeho nová kamarádka aneb Falko trénuje na Voříškiádu